Matka Boska
Rozaniec
Maj13

Rocznica objawień w Fatimie

poniedziałek, 13 maja 2013 10:04
Email Drukuj PDF

13 maja Kościół katolicki obchodzi święto Matki Bożej Fatimskiej. W tym dniu przypada również 96. rocznica objawień Maryi trojgu dzieciom w Portugalii. W tym roku wspomnieniu ukazania się Matki Bożej Fatimskiej Łucji dos Santos oraz Hiacyncie i Franciszkowi Marto w portugalskim Cova da Iria patronują słowa: „Dla Boga nie ma nic niemożliwego”. Uroczystości, które rozpoczęły się już wczoraj pod przewodnictwem ks. abp. Oraniego João Tempesty, metropolity Rio de Janeiro, zakończą się dziś, 13 maja. Podczas celebracji Eucharystii we wspomnienie pierwszych objawień Matki Bożej zostanie powierzony Fatimskiej Pani Ojciec Święty Franciszek i jego papieska posługa.

Jak co roku w tę szczególną rocznicę swoje narodowe sanktuarium odwiedzają Portugalczycy, którzy także pieszo zmierzają do Fatimskiej Pani. Oczekiwane są też tysiące pielgrzymów, którzy przybędą w blisko 90 grupach wiernych z 27 państw świata.

Również w polskim fatimskim sanktuarium w Zakopanem na Krzeptówkach o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie z Rodziną Radia Maryja. Mszy Świętej o godz. 19.00 będzie przewodniczył ks. bp Henryk Hoser SAC, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej. Czuwanie zakończy się Apelem Jasnogórskim oraz procesją światła w parku fatimskim. Transmisję uroczystości przeprowadzą Telewizja Trwam i Radio Maryja.

Agnieszka Gracz / Nasz Dziennik